Reumatolog Szczecin
Potrzebujesz konsultacji z reumatologiem w Szczecinie? Możesz umówić ją w Centrum Medycznym Sedimed. Dowiedz się, czy zajmuje się reumatologia, jakie choroby leczy reumatolog i jak umówić się na konsultację do reumatologa w Szczecinie.
Reumatologia – czym się zajmuje?
Reumatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu ruchu, tkanki łącznej oraz układu immunologicznego. Reumatologowie są wyspecjalizowani w rozpoznawaniu i zarządzaniu różnymi chorobami reumatycznymi. Ich głównym celem jest poprawa jakości życia pacjentów, zmniejszenie bólu i ograniczeń ruchowych oraz zapobieganie postępowi choroby.
Reumatolog – jakie choroby leczy?
Reumatolodzy w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed leczą szereg chorób układu ruchu i tkanki łącznej. Są specjalistami w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie stawów kręgosłupa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dna moczanowa, zapalenie tkanki łącznej, choroby mięśni, osteoporoza i wiele innych. Każdy reumatolog w Szczecinie w Centrum Medycznym to wysoko wykwalifikowany lekarz, wykorzystuje wszelkie możliwe sposoby, aby pomóc pacjentom w leczeniu i kontrolowaniu choroby.
Poradnia reumatologiczna – kiedy umówić się na konsultację
Wizyta w poradni reumatologicznej jest wskazana, jeśli występują objawy takie jak ból i sztywność stawów, opuchlizna, trudności w ruchu, zmęczenie chroniczne, gorączka nieznanej przyczyny, utrata masy ciała, czy również w przypadku podejrzenia chorób układu ruchu lub tkanki łącznej ze względu na czynniki genetyczne, historię chorób lub wyniki badań laboratoryjnych. Poradnia reumatologiczna w Szczecinie oferuje specjalistyczną opiekę medyczną, diagnozę, leczenie i monitorowanie pacjentów z chorobami reumatycznymi. Skonsultowanie się z reumatologiem pomoże w postawieniu trafnej diagnozy oraz zaplanowaniu odpowiedniego leczenia.
Reumatolog Szczecin prywatnie – zapisz się na konsultację w Centrum Medycznym Sedimed
Potrzebujesz konsultacji z reumatologiem w Szczecinie? Zadzwoń pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnij formularz elektroniczny i skorzystaj z konsultacji w poradni reumatologicznej w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed.
Reumatologia jest dziedziną zajmującą się leczeniem schorzeń kości, stawów oraz chorób zapalnych tkanki łącznej. Choroby reumatologiczne niestety często przebiegają z silnymi dolegliwościami bólowymi.
Reumatolog leczy liczną grupę chorób związanych głównie z zapalnymi schorzeniami tkanki łącznej, kości i stawów. Reumatologia zajmuje się chorobami tkanki łącznej, a z pomocy reumatologa korzystają osoby doświadczające nawracających i intensywnych bólów stawów, ścięgien czy mięśni, którym towarzyszą często także inne objawy. Do chorób reumatologicznych zaliczamy również choroby obejmujące procesy zapalne naczyń takie jak na przykład: choroba Takayasu, olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic czy guzkowe zapalenie tętnic i inne.
Kiedy należy odwiedzić reumatologa?
Wizytę u reumatologa należy rozważyć gdy masz następujące objawy:
- Bóle mięśni, kości i stawów;
- ból jest często nawracający i pojawia się w kilku stawach;
- bólowi mogą towarzyszyć: stan podgorączkowy i/lub obrzęk i/lub wysypka bądź zaczerwienienie skóry;
- odczuwasz dolegliwości również w obrębie innych narządów np. w jamie brzusznej
- po przebudzeniu odczuwasz sztywność stawów;
- sprawia ci problem utrzymanie w palcach przedmiotów;
- sprawia ci problem schylanie się, podnoszenie przedmiotów;
- odczuwasz drętwienie i ból dłoni i/lub stóp, często naprzemienne z uczuciem gorąca i zimna
- stawy stają się opuchnięte i zniekształcone;
- masz trudności z poruszaniem się;
- stawy są zaczerwienione i bardziej ucieplone niż reszta ciała
Jakie choroby leczy reumatolog?
Specjalista w dziedzinie reumatologii leczy bardzo wiele rodzajów chorób. Wśród nich znajdują się:
- reumatoidalne zapalenie stawów;
- łuszczycowe zapalenie stawów;
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
- toczeń rumieniowaty układowy,
- twardzina układowa,
- zapalenie skórno-mięśniowe,
- zapalenie wielomięśniowe,
- zespół Sjögrena,
- ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń
- mikroskopowe zapalenie naczyń
- zespół Churga-Strauss
- zespół Goodpasture’a
- zapalenie małych naczyń skóry
- zapalenie naczyń związane z IgA
- pokrzywkowe zapalenie naczyń
- zapalenie naczyń w przebiegu krioglobulinemii mieszanej
- guzkowe zapalenie tętnic
- choroba Kawasakiego
- choroba Behçeta
- choroba Takayasu
- olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic
- fibromialgia.