Endokrynolog Szczecin

Pacjenci, u których zachodzi podejrzenie zaburzeń hormonalnych lub innych nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem gruczołów wydzielania wewnętrznego mogą skorzystać z konsultacji w poradni endokrynologicznej w Szczecinie w Centrum Medycznym Sedimed.

endokrynolog szczecin

Endokrynologia Szczecin – czym zajmuje się endokrynolog?

Endokrynologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego, czyli m.in. tarczycy, nadnerczy, trzustki, jąder, jajników. Endokrynolog w Szczecinie pomoże zatem pacjentom, którzy borykają się z nieprawidłowościami funkcjonowania tych gruczołów, a także niewłaściwym działaniem wydzielanych przez nie hormonów.

Poradnia endokrynologiczna Szczecin – jakie są wskazania do wizyty u endokrynologa?

Konsultacja u endokrynologa zalecana jest pacjentom, u których występują objawy mogące świadczyć o nieprawidłowościach funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego lub zaburzeniach hormonalnych. Należą do nich m.in.:

  • nagły spadek lub przyrost masy ciała;
  • senność, zmęczenie, drażliwość, pobudliwość;
  • obrzęki, szczególnie w obrębie rąk i stóp;
  • wypadanie włosów lub nadmierne owłosienie;
  • nadpotliwość i uderzenia gorąca;
  • obfity trądzik;
  • spadek bądź nadmierny przyrost libido.

Kobiety powinny rozważy wizytę w przychodni endokrynologicznej w Szczecinie w przypadku zaburzeń miesiączkowania, krwawienia z dróg rodnych, problemów z zajściem w ciążę lub utrzymaniem ciąży, a także mlekotoku lub bólu piersi.

W przypadku dzieci wizyta u dobrego endokrynologa w Szczecinie wskazana jest w razie wystąpienia zaburzeń w dojrzewaniu, nieprawidłowych proporcji ciała lub zahamowanego / przyspieszonego wzrostu.

Endokrynolog Szczecin prywatnie – umów wizytę w Centrum Medycznym Sedimed

Wizytę u endokrynologa prywatnie w Szczecinie możesz umówić, dzwoniąc pod podany na górze strony numer telefonu lub wypełniając dostępny formularz elektroniczny, który umożliwia łatwe wybranie wolnego terminu u wybranego specjalisty, a także przesłanie dokumentów, np. wyników badań czy dokumentacji medycznej.

endokrynolog dziecięcy

Jak przebiega leczenie?

Najważniejszym elementem jest oczywiście zdiagnozowanie problemów. Dlatego wizytę rozpoczyna dokładny wywiad lekarski. Następnie pacjent, pacjent jest najczęściej kierowany na badania, mające wskazać przyczynę problemów. W tym celu przeprowadzane są np. badania krwi lub moczu, lekarz może zalecić także zrobienie USG. Dopiero na późniejszym etapie dobierana jest odpowiednia terapia.